بیمه موبایل و تبلت

مروزه وسایل الکترونیکی همچون گوشی موبایل، تبلت و لپ تاپ جزیی جدایی ناپذیر از زندگی ما شده ­اند. هر کدام از این وسایل کاربردهای مهم و انکار ناپذیری برای ما دارند بطوریکه امروزه زندگی بدون آنها غیر قابل تصور است. همه ی ما می دانیم که گوشی موبایل، تبلت و یا لپ تاپ چه کارهای مهمی را روزانه برای ما انجام می دهند، برای مثال ما بسیاری از اطلاعات مهم و ارزشمند خود را در آن ها نگه داری می کنیم.
هر کدام از ما راهکارهایی را برای محافظت از این وسایل مهم و کاربردی به کار می ­گیریم. از گارانتی و گرفتن یک قاب محافظ و یا کیف مخصوص لپ تاپ گرفته تا هزینه کردن برای یک محصول ضد آب و یا ضد ضربه!

همه این ­ها راهکارهای مناسبی هستند، اما حوادثی هستند که خیلی از مواقع خارج از اراده و کنترل شما رخ می­دهند و باعث اختلال در زندگی شما می­ شوند. پیشنهاد ما این است که در کنار تمام این موارد با جدیدترین نسل بیمه، گوشی، تبلت و لپ تاپ خود را بیمه کنید و خیال خود را بابت هر اتفاقی راحت کنید.

در ادامه به شما خواهیم گفت: بیمه لوازم الکترونیکی چه مزایا و ویژگی‌های ارزشمندی دارد، حق بیمه آن چقدر است و در برابر چه خطراتی می‌تواند از وسایل الکترونیکی ما محافظت کند.

چرا باید بیمه گوشی، تبلت یا لپ تاپ داشته باشم؟

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که موبایل، تبلت یا لپ تاپ شما دچار شکستگی، آبخوردگی، سوختگی بر اثر نوسانات ولتاژ برق و یا سرقت شده باشد، در این مواقع حتما هزینه های زیادی را صرف تعمیر و یا تعویض دستگاه خود می ­کنید. اما اگر کالای دیجیتال خود را بیمه کرده باشید، اطمینان دارید که شرایط به قبل حادثه بازمی‌گردد.

اجازه بدهید به شما بگوییم که بیمه گوشی موبایل چقدر مهم و با اهمیت است:

 • از هر ۵ نفر ۱ نفر گوشی موبایل خود را در سرقت از دست داده است، و یا در اثر حادثه ای آسیب دیده است (۲.۲ گوشی در ثانیه).
 • سالانه یک تا سه نفر گوشی هوشمند خود را در سال اول می شکنند. خسارت تصادفی تحت پوشش گارانتی نیست و تعمیر گوشی شما بدون بیمه واقعا گران و پرهزینه است.
 • بیمه فقط محافظت از آسیب نیست، هر ساله تعداد زیادی گوشی به دلایل مختلف از بین می­ روند، یا سرقت می ­شوند، و هیچ بیمه و گاراتنی آن­ها را پوشش نمی دهد.

با توضیح این موارد با ما همراه باشید:

 • سرقت با شکست حرز: در صورتی که کالای شما از طریق شکست حرز مورد سرقت قرار بگیرد، مانند(به کار بردن زور، پاره کردن، تخریب، کندن، گذشتن از در، دیوار و حصار و پنجره بدون کلید و یا استفاده از ابزار غیر متعارف) شامل پرداخت خسارت از بیمه می شود.
 • شکست: اگر بر اثر ضربه به تاچ و LED ناشی از حوادثی اعم از سقوط، تصادف، واژگونی و… به موبایل، تبلت یا لپ‌تاپ شما خسارت وارد شود.
 • نفوذ مایعات و آبرفتگی:  در مواقعی که بر اثر نفوذ مایعات به دستگاه و آب خوردگی بر اثر حوادثی مثل سیل، آب گرفتگی، نم، رطوبت، و… تبلت، موبایل یا لپ‌تاپ شما دچار خرابی و خسارت شود.
 • نوسانات برق: ممکن است موبایل، تبلت یا لپ‌تاپ شما بر اثر نوسانات ولتاژ برق، اتصال کوتاه و… دچار خرابی و خسارت شود و به آن آسیب وارد شود.
 • بلایای طبیعی: درصورت بروز بلای طبیعی مثل رانش، نشست و لغزش زمین، ریزش کوه یا صخره، باران، برف، تگرگ، بهمن، یخ‌زدگی، یخ شناور، دمای بالا، بخارهای غیر خورنده و… باعث ایجاد خرابی و خسارت به موبایل، تبلت و یا لپ‌تاپ شما شود.
 • آتش سوزی: در صورتی‌که بر اثر صاعقه، انفجار و آتش‌سوزی در اثر بلایای طبیعی به تلفن همراه، تبلت یا لپ‌تاپ شما خسارتی وارد شود و باعث خرابی آن گرد.

فرانشیز بیمه کالاهای دیجیتال

فرانشیز از مهم­ترین مسائلی است که در اغلب بیمه ­ها وجود دارد و بیمه کالاهای دیجیتال نیز شامل فرانشیز می ­شود. این فرانشیز در شرکت بیمه‌ها و طرح‌های مختلف آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد. در واقع به آن بخش از خسارت که برعهده بیمه گذار می باشد، فرانشیز گفته می شود. مبلغ فرانشیز در بیمه نامه مشخص می شود.

 • فرانشیز تعمیر و تعویض خسارت های جرئی و کلی ناشی از بروز خسارت برای صفحه کلید (تاچ یا نمایشگر)، گوشی­ های دارای LED خمیده (ٍEdge) و سرقت با شکست حرز 50 درصد خسارت پرداختی می باشد.
 • در صورت انتخاب پوشش تکمیلی سایر قسمت های دستگاه، اگر خسارت کلی اتفاق بیافتد، دستگاه معیوب و تمام لوازم جانبی آن متعلق به بیمه گر است و در صورت عدم ارایه هر یک از لوازم جانبی ارزش آن ها بر اساس قیمت روز محاسبه و از مبلغ خسارت کسر می شود (سایر قسمت های دستگاه شامل برد و دوربین دستگاه می­ شود).
 • فرانشیز خسارت تاچ و ال سی دی دستگاه هایی که دارای ال سی دی خمیده هستند، خسارت تاچ و ال سی دی آیفون سری (X) و دستگاه هایی که تا یک ماه پس از ثبت بیمه نامه به خسارت خورده اند، %۵۰ می باشد.
 • در صورت وقوع خسارت، استهلاک از دستگاه شما کسر نمی شود و دستگاه شما مجموعا تا سقف ارزش روز مراجعه به مرکز محاسبه و خسارت پرداخت می شود

تفاوت گارانتی با بیمه گوشی

در کمال صداقت باید به شما بگوییم که گارانتی و بیمه موبایل، تبلت و لپ‌تاپ مکمل یکدیگر هستند و در کنار هم خدمات کاملی در به شما ارائه می‌دهند. زمانی که شما گوشی را با گارانتی خریداری می‌کنید، گارانتی در واقع عدم کارایی دستگاه و عیوب ذاتی آن را تحت پوشش قرار می ­دهد و شامل تعمیر رایگان انواع خرابی ها نمی‌شود اما بیمه لوازم الکترونیکی دستگاه شما را در برابر سرقت، شکستگی و حوادث و مسائلی از این قبیل تحت پوشش قرار می ­دهد.